طراحی سینما

تعداد نظرات : 8

طراحی سینما -۲

طراحی سینماصندلی تماشاگران:استانداردهای صندلی تماشاگران در جداول ضمیمه آورده شده است. جنس و مصالح به کار رفته در صندلیهای سالن نمایش باید مقاوم، قابل شستشو، غیر قابل اشتعال باشد و از نظر آکوستیکی، مقدار صدائی که آنها جذب می‌کنند نباید به وجود و یا عدم وجود تماشاچی در آنها وابسته باشد. چیدن صندلیهای سالن نمایش مانند چیدمان صندلیهای آمفی‌تئاتر می‌باشد.

طراحی سینما


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 821

باغ فین کاشان

تعداد نظرات : 6

معرفی باغ فین کاشان + تصاویر

باغ فین کاشان، نام یک باغ ایرانی است که حمام فین نیز در آن قرار دارد. مکان نامبرده جایی است که ناصرالدین‌شاه، در سال ۱۸۵۲ میلادی صدراعظم خود امیرکبیر را در آن به قتل رساند. سابقه و قدمت باغ فین احتمالا به دوره صفویه بازمی‌گردد. وسعت باغ بالغ بر ۲۳ هزار مترمربع و شامل یک حیاط مرکزی است که به وسیله دیوار، بارو و برج‌های استوانه شکل محصور شده‌است. در مقایسه با بسیاری از باغ‌های ایرانی مشابه، باغ فین با آب قابل توجهی مشروب می‌شود.
باغ فین و مجموعه بناهای آن در کاشان، باغ فین واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۵ آذر ۱۳۱۴ با شمارهٔ ثبت ۲۳۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است. کار ثبت جهانی این اثر که از سال ۲۰۰۷ میلادی آغاز شده بود، چندین سال به طول انجامید و سرانجام در زمستان ۱۳۸۹، مرحله اول ثبت این اثر در فهرست میراث جهانی یونسکو به انجام رسید.


برخی منابع تاریخی قدمت این باغ را به دوران سلطنت آل‌بویه می‌رسانند. به استناد این منابع، زلزله مهیب سال ۱۵۷۳ میلادی باعث تخریب کلی باغ شد. بقایای باغی در چند صد متری باغ فین(باغ نو) موجود است که به باغ کهنه معروف است. باغ کهنه در دوره ایلخانان مغول بیشترین گسترش را یافته بوده‌است. به هرحال ساختمان باغ فین فعلی به دوران شاه‌عباس اول نسبت داده شده و میراث فرهنگی ایران طراح باغ را غیاث‌الدین جمشید کاشانی می‌داند. با این وجود منابع دانشگاهی طراح باغ را شیخ بهایی معرفی می‌کنند.


کار ساخت و توسعه عمرانی باغ در دوره شاه صفی و شاه‌عباس دوم نیز ادامه یافت و به اوج رسید. بناهای سردر ورودی، کوشک صفوی و یکی از حمام‌ها محصول این دوره بوده‌اند. همچنین شاه سلیمان صفوی صفه‌ای پیرامون چشمه فین بنا نمود که احتمالا موجب تغییر نام چشمه فین به چشمه سلیمانیه بوده‌است. از اواخر دوره صفویه تا دوره زندیه و همزمان با حمله افغان و لشکرکشی‌های نادر شاه، توجهی به باغ نشده‌است. در دوره کریمخان زند و همزمان با وقوع چند زلزله پیاپی، باغ و ابنیه موجود در آن مورد مرمت قرار گرفت و بنای خلوت کریمخانی به آن افزوده گشت.


باغ فین کاشان


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 839

باغ دولت آباد یزد

تعداد نظرات : 1

باغ دولت آباد  در یزد در اواخر دوره افشاریه و درسال ۱۱۶۰ ه.ق توسط محمد تقی خان معروف به (خان بزرگ) که وی سرسلسله خاندان خوانین یزد بود احداث گردید. مرحوم محمدتقی خان ابتدا قناتی به طول ۶۵ کیلومتررا احداث نمود و آب را از مهریز به یزد و محل کنونی باغ دولت آباد رساند و سپس مجموعه حکومتی (دارالحکومه) خو د را بنا کرد.

باغ دولت آباد یزد


برچست ها :
تعداد بازدید : 702

چهل‌ستون

تعداد نظرات : 1

چهل‌ستون از بناهای تاریخی استان اصفهان در ایران است. باغ چهلستون که بالغ بر ۶۷۰۰۰ متر مربع مساحت دارد، در دوره شاه عباس یکم احداث آن آغاز شد و در وسط آن عمارتی ساخته شده بود.

در سلطنت شاه عباس دوم،ساختمان تکمیل شد و در ساختمان موجود مرکزی، تغییرات کلی داده شده‌است و تالار آینه، تالار ۱۸ ستون، دو اتاق بزرگ شمالی و جنوبی تالار آینه، ایوانهای طرفین سالن پادشاهی و حوض بزرگ مقابل تالار با تمام تزیینات نقاشی و آئینه کاری و کاشی کاری دیوارها و سقفها افزوده شده‌است.

چهل‌ستون


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 690

چند روش ساده برای تزئین اتاق خواب و تخت خواب :

تعداد نظرات : 9

چند روش ساده برای تزئین اتاق خواب و تخت خواب :

تزئین اتاق خواب بستگی بسیار زیادی به تزئین تخت خواب و محیط اطراف آن دارد، معمولا تخت خواب در مرکز توجه اتاق خواب قرار میگیرد پس برای تزئین اتاق خواب ، تزئین محیط اطراف تخت خواب نقش اساسی را ایفا می کند. شما می توانید با استفاده از چند بالش اضافی بر روی تخت خواب و یا استفاد از آن بر روی دیوار مجاور تخت خواب محیطی زیبا به تخت خواب خود ببخشید و یا استفاده از چند کار دستی زیبا که با سلیقه شما تهیه شده است دیوار اتاق خواب خود را دگرگون سازید، اما همان طور که می دانید داشتن ایده های نو برای تزئین اتاق خواب میتواند تزئینات صورت گرفته توسط شما را با طراحی های بهتر و عملی تر روبه رو سازد. چند تزئین برای اتاق خواب و تخت خواب را در ادامه با هم بررسی می نماییم


بالش تزئین اتاق خواب و تخت خواب


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 886

چیدمان جدید و متفاوت اجسام دکوراتیو :

تعداد نظرات : 1

چیدمان جدید و متفاوت اجسام دکوراتیو :

از مهمترین ویژگی های ایجاد تغییرات به وسیله چیدمان جدید اجسام دکوراتیو می توان به تغییرات سریع و ارزان در منزل اشاره کرد که با توجه به هزینه های بالا برای تغییر دکوراسیون منزل ایده بسیار مناسب و به صرفه ای می باشد. اجسام دکوراتیو معمولا در خانه های ایرانی نقش غیر قابل انکاری را ایفا می کنند و لزوما چیدمان اجسام دکوراتیو درنمایش دکوراسیون منزل نقش مهمی را ایفا می کند در ادامه ما تصاویری از چیدمان جدید و تزئینات اجسام دکوراتیو را مشاهده می نماییم که اگرچه چینش ساده و معمولی دارند اما به خوبی می توانند تاثیرات مثبتی را بر دکوراسیون داخلی منزل بگذارند.

تزئینات و چیدمان جدید اجسام دکوراتیو


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 585

دتایل فنداسیون

تعداد نظرات : 1

جهت دریافت دتایل فنداسیون(منفرد - نواری و گسترده) در قالب PDF بر روری لینک زیر کلیک کنید. 

 فایل به صورت زیپ شده بوده و جهت استفاده از نرم افزار winrar استفاده نمایید. 

 

رمز: www.bastam.blogsky.com 

 

لینک دانلود


برچست ها :
تعداد بازدید : 710

نمادی از پیله کرم ابریشم در برج Gakuen توکیو

تعداد نظرات : 2


نمادی از پیله کرم ابریشم در برج Gakuen توکیو


موسسه معماری Tange ژاپن در فضایی به مساحت 3 هزار و 541 مترمربع توانسته برج کلاسیک و مدرنی را با نمای خارجی پیله کرم ابریشم به نمایش درآورد تا همگان برای اجرای این طرح‌های مشبک و هندسی شگفت‌زده شوند.

این برج با نماد پیله کرم ابریشم خود در رنگ سیاه و سفید طراحی شده و در منطقه توکیو واقع شده است. ساختمان این برج به یک کمپ نگهداری دانشجویان و دانش‌آموزان توکیو و ژاپن اختصاص یافته که می‌تواند بیش از 10 هزار دانش‌آموز را در خود جای دهد.

بدنه اصلی نمای خارجی برج Gakuen توکیو با استفاده از سه هسته مثلثی در زوایای 120 درجه طراحی شده که این هسته حدود 50 طبقه مجزا را در خود محو کرده است. برج نامبرده به‌گونه‌ای طراحی شده و در زاویه خاصی قرار گرفته تا بتواند در هر سه بخش خودنمایی از شرق، جنوب غربی و شمال غربی توکیو را به نمایش گذاشته و نمایان سازد.


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 836

کالبد و خلق فضا

تعداد نظرات : 0

کالبد و خلق فضا

کالبد را می‌توان زبان فضا دانست؛ چرا که آنچه را معماران در فضا می‌خواهند بیان کنند را با توجه به کالبد بیان می‌کنند به همین دلیل کالبد دارای اهمیت ویژه‌ای در آفرینش فضا است. اهمیت کالبد را می‌توان در دوره معاصر جست‌وجو کرد یا به نوعی از زمان جدایی دو هنر نقاشی و مجسمه‌سازی از معماری، معماران برای ایجاد نوعی استقلال، به کالبد اهمیت دادند، اما این مطلب گویای این نیست که کالبد در معماری گذشته دارای اهمیت نبوده در واقع دنیای درونی و خاص هر فرد تا ابراز نگردیده از طرف مخاطبان مورد نقد قرار نمی‌گیرد که این ابراز را می‌توان در معماری، تحت عنوان کالبد بیان داشت که اتصالی درونی را بین ناظر و فضا به وجود می‌آورد در واقع می‌توان کالبد را زبانی یا واسطی برای انتقال مفهوم فضا به انسان بیان نمود که به عنوان ابزاری کار‌آمد در اختیار طراحان و معماران قرار دارد. 

به قول آدورنو : ” میزان موفقیت زیباشناختی تابعی است از میزان موفقیت کالبد در انتقال محتوا .”” فضا به وسیله عناصری که آن را محدود کرده اند مشخص یا اصطلاحاً تعریف می شود. این عناصر وارتباطشان با یکدیگر هستند که شخصیت یک فضا را می سازند وبه فضا کالبد می دهند. اگر بخواهیم نظم در دنیای بی نهایت وسیع کالبد ها بوجودآوریم به ناچار اولین قدم تقسیم کالبد ها به دو دسته کالبد های باقاعده وکالبد های بی قاعده است .

جهت دانلود ادامه مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید.
پسورد:www.bastam.blogsky.com   


برچست ها :
تعداد بازدید : 930

این حمام‌ها خانوادگی است!

تعداد نظرات : 0

در فرهنگ ایرانی و تا پیش از دوره معاصر، حمام فقط جایگاه‌ شست‌وشو نبود، بلکه از آن فراتر، یک مکان ارتباطی برای دیدار مردم و کسب اخبار و پرس و جو از احوال یکدیگر بود.


در حمام بود که مردم، دختران را برای پسران خویش خواستگاری می‌کردند؛ اگر پسری برای دختر دم بختشان پا پیش گذارده بود، دزدانه، سر تا پایش را برانداز کرده و سلامت جسمش را می‌سنجیدند؛ حمام عروسی و زایمان می‌گرفتند و دیگران را به جشن و شادی خویش فرامی‌خواندند؛ خستگی تن را با مشت و مال دلاک و خستگی روح را با درد دل‌های دوستانه به در می‌کردند؛ رگ می‌زدند و سبک می‌شدند؛ آب تنی می‌کردند و شادمان می‌گشتند و خلاصه حمام را در جایگاه یک نهاد اجتماعی پراهمیت می‌نشاندند.این روح حمام بود، اما جسمش نیز دست کمی از روحش نداشت. نه تنها با کاشی‌کاری‌ها، نقاشی‌ها و آهک بری‌ها و حجاری‌های استادانه، نمایشگاهی از هنرهای گوناگون را پیش چشم می‌نهاد، بلکه معماری‌اش از گستره و ‍ژرفای دانشی حکایت می‌کرد که آزمون دشوار سده‌ها و هزاره‌ها را از سر گذرانده بود. این همه زمانی بود که حمام به خانه‌های مردم راه نیافته بود و فقط معدودی از خانه‌های اعیان و اشراف دارای حمام اختصاصی بودند.


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 727

دانلود مقاله معماری معاصر ایران

تعداد نظرات : 0

 

پیشنهاد می کنم حتما این مقاله رو دانلود کنید و بخونید .

بررسی تحولات معماری معاصر ایران در دوره‌های مختلف، از نظر چگونگی توجه به معماری گذشته، موضوعی است که سیدهادی میرمیران، بارها در سخنرانی‌ها و نوشته‌های خویش، به آن پرداخته است.

 

دانلود فایل زیپ با فرمت word

üدر صورت بروز اشکال در دانلود فایل ها به ما اطلاع دهید.

http://hosseinrashidi.blogfa.com

منبع : http://www.prozhe.com/


برچست ها :
تعداد بازدید : 711

بررسی طراحی داخلی و دکوراسیون 20 نشیمن - منبعی برای الهام

تعداد نظرات : 4

بررسی طراحی داخلی و دکوراسیون 20 نشیمن - منبعی برای الهام
طراحی اتاق نشیمن،طراحی داخلی اتاق نشیمن،دکوراسیون نشیمن،دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

 


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 753

10 میز غذا خوری مینیمال و جذاب

تعداد نظرات : 0

10 میز غذا خوری مینیمال و جذاب


طراحی مبلمان،میز ناهارخوری،میز غذاخوری شیک


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 564

طراحی داخلی و معماری ویلا clifftop - نمایش بی وقفه ی اقیانوس

تعداد نظرات : 0

طراحی داخلی و معماری ویلا clifftop - نمایش بی وقفه ی اقیانوس


تحریریه معماری آرل
در این بخش به طراحی داخلی ویلایی در سواحل Laguna ایالت کالیفرنیا خواهیم پرداخت که با همکاری طراح داخلی Myca Loar و Mark Abel معمار طراحی شده است. نمای این ویلا، در هر سه طبقه شیشه است و حتی درب های خارجی این ویلا از جنس شیشه هستند. با آرل همراه باشید.
این خانه ی ویلایی ترکیبی از هنر و تکنولوژی است. طراحی داخلی مینیمال، نمای شیشه ای، و زوایای دید فراهم شده برای کاربران فضا، نمادهایی از استفاده از هنر معماری در طراحی این ویلا هستند. استفاده از سیستم های حراراتی و روشنایی هوشمند، دوربین های امنیتی، موسیقی، آبیاری و پرده های پنجره ها که همگی بر روی یک آیپاد کنترل می شوند، نمادهای استفاده از تکنولوژی در این ویلا هستند.
از دیگر ویژگی های این ویلا می توان به وجود 4 اتاق خواب، 6 حمام، اتاق مدیا، آسانسور شیشه ای، اشاره نمود.


طراحی داخلی ویلا،معماری ویلا،نمای ویلا،ویلای مدرن


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 658

ایده های خلاق

تعداد نظرات : 1
برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 654