یک انتخاب احساسی

انتخاب و نمایش آثار هنری در دکوراسیون داخلی ساختمان، یکی از مقوله های مهم در دکوراسیون داخلی محسوب می شود و از این رو بسیار به آن پرداخته شده است. یک اثر هنری آفریده می شود تا روح شما را تازه کند و به آن شادی ببخشد. بنابراین اگر یک اثر هنری را برای نصب در فضای خصوصی خانه خود انتخاب می کنید، باید هر زمان به آن می نگرید، از آن لذت ببرید. هنر با افراد مختلف به طرق مختلف صحبت می کند. انتخاب اثر هنری یک انتخاب صددرصد احساسی و قلبی است. پس آنچه را دوست دارید انتخاب کنید و به انتخاب یک اثر هنری منطقی نگاه نکنید.تابلو
بقیه ادامه مطلب

حقایقی در مورد آثار هنری

یک انتخاب احساسی

انتخاب و نمایش آثار هنری در دکوراسیون داخلی ساختمان، یکی از مقوله های مهم در دکوراسیون داخلی محسوب می شود و از این رو بسیار به آن پرداخته شده است. یک اثر هنری آفریده می شود تا روح شما را تازه کند و به آن شادی ببخشد. بنابراین اگر یک اثر هنری را برای نصب در فضای خصوصی خانه خود انتخاب می کنید، باید هر زمان به آن می نگرید، از آن لذت ببرید. هنر با افراد مختلف به طرق مختلف صحبت می کند. انتخاب اثر هنری یک انتخاب صددرصد احساسی و قلبی است. پس آنچه را دوست دارید انتخاب کنید و به انتخاب یک اثر هنری منطقی نگاه نکنید.

تابلو

بزرگ ترین رازها در مورد آثار هنری

هنگام انتخاب یک اثر هنری این نکته را در نظر داشته باشید که حتماً نباید تم یا موضوع خاصی در تابلو وجود داشته باشد. شاید این باور اشتباه که حتماً باید تمی خاص در یک اثر هنری دیده شود، از تماشای تصاویر نمادین دکوراسیونی ایجاد شده باشد. در این نوع تصاویر برای مثال در خانه ای با سبک ساحلی تابلویی با منظره دریا وجود دارد. اما چیزی که باید بدانید این است که عکس های دکوراسیونی که در جاهای مختلف مشاهده می کنید تنها جهت عکس برداری و نمادین چیدمان شده اند. شما می توانید در خانه کلاسیک یا روستیک خود یک اثر هنری آبستره (انتزاعی) را به نمایش بگذارید. بنابراین با در نظر گرفتن سبک و تم در دکوراسیون خانه دست خود را در انتخاب اثر هنری مورد علاقه خود نبندید و خود را محدود نکنید. گاهی انتخاب یک اثر هنری می تواند راهی برای نزدیک کردن دکوراسیون به سبک و سلیقه شخصی شما باشد.

تابلو نقاشی

آثار هنری لزوماً نباید از لحاظ رنگ آمیزی با دکوراسیون خانه هماهنگ باشند. نیازی نیست رنگ های تابلوی خانه با رنگ کاناپه و دیگر مبلمان هم خوانی داشته باشد. گاهی جذاب ترین فضا، فضایی است که حضور یک اثر هنری با رنگ های متضاد با رنگ دکوراسیون در آن به چشم می خورد. یک اثر هنری که با دکوراسیون فضا تضاد و کنتراست داشته باشد به دکوراسیون بعد و جلوه ای حرفه ای می بخشد. بنابراین در وهله اول به تابلویی که شما را جذب می کند فکر کنید و بعد به هم خوانی رنگ های تابلو با دکور خانه بیاندیشید.

آثار هنری

برای رسیدن به نتیجه ای ایده آل و زیبا همیشه آثار هنری را در ارتفاع مناسبی بر دیوار نصب و اجرا کنید و هم چنین تناسب در مقیاس ها را نیز در نظر بگیرید.

رابطه بین رنگ دیوارها با اثر هنری را اصولی رعایت کنید. این درست است که رنگ دیواری که قرار است اثر هنری روی آن اجرا شود تأثیر زیادی در جلوه آن اثر دارد اما نکته اینجاست که نباید اثر هنری را مطابق با رنگ دیوارها خریداری کنید. برای مثال یک اثر هنری با رنگ غالب سفید که در قابی سفید قرار دارد روی دیواری به رنگ سفید اصلاً دیده نمی شود، بنابراین با این مثال ساده می توان دریافت که آثار هنری با رنگ های تند و شاد رویدیوارهای سفید و بسیار روشن و آثار هنری با رنگ غالب سفید و رنگ های روشن روی دیوارهایی با رنگ تیره به بهترین حالت جلوه می کنند. اما همانطور که گفته شد شما باید اثری را خریداری کنید که دوست دارید و بدانید که اگر بر مبنای رنگ دیوار اثری را خریداری کنید تنها به دکوراسیون اهمیت داده اید و به سلیقه و تمایل خود نیاندیشیده اید.

آثار هنری

کمی غیرمنتظره عمل کنید. همیشه نباید تابلوهای نقاشی یا تصاویر عکاسی شده را به عنوان اثر هنری بر دیوار نصب کنید. این تابلو می تواند عکس نمای ساختمانی زیبا در شهر باشد یا عناصری مانند بشقاب های قدیمی و زیبا یا آینه های قاب شده را نیز به عنوان اثر هنری بر دیوار نصب کرد. خلاق باشید. پا را فراتر از ایده های معمولی بگذارید و متفاوت عمل کنید. حتی می توانید با ترمووود بر دیوار ساختمان خود نما اجرا کنید.

بشقاب های تزیینی

این ذهنیت که تمام قاب ها باید یکسان باشند، کاملاً اشتباه است. گاهی تدارک دیدن کلکسیونی از قاب های یک شکل که در آن ها یک شاخصه تکرار شده باشد (مثلاً همه آن ها سیاه و سفید باشند) ایده زیبایی است، اما این یک قانون همیشگی نیست. بسیاری از مواقع مجموعه ای از قاب های ناهمسان که هر یک با اثر هنری درون خود هم خوانی داشته باشند، جلوه ای بسیار زیبا و بدیع خلق می کنند. البته باید در این شرایط قبل از توجه به هماهنگی میان قاب ها با یکدیگر یا با دکوراسیون فضا، به هماهنگی تابلو و قاب توجه داشت و در نهایت قاب ها را کنار هم به شکلی زیبا بر دیوار نصب کرد و یا حتی می توان نمای خشک بیشتری به دیوار خود نصب کنید.

نصب آثار هنری

یکی از نکات مهم در مورد نصب آثار هنری بر دیوار این است که حتماً آن ها را در ارتفاع مناسبی بر دیوار نصب کنید، زیرا در غیر اینصورت اشتباه دکوراسیونی بزرگی رخ می دهد و اثر هنری نه تنها سبب ارتقای جلوه دکوراسیون نمی شود بلکه آن را تخریب می کند.

آثار هنری

سطح دید چه کسی؟

بارها و بارها این نکته مطرح شده است که یک اثر هنری باید در سطح دید روی دیوار نصب شود. اما شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که در خانه ای که افراد از نظر قد متفاوت هستند، سطح دید چه کسی باید به عنوان سطح دید برای نصب تابلو لحاظ شود؟ راه حل ساده تری از انتخاب سطح دید وجود دارد. بر اساس این قانون بهترین مکان برای نصب اثر هنری بر دیوار جایی است که در آن مرکز اثر هنری از کف زمین 155 تا 160 سانتی متر فاصله داشته باشد.

نصب آثار هنری

دو بار اندازه بگیرید یک بار نصب کنید

آیا تا به حال این اصطلاح را شنیده اید که «دوبار اندازه بگیرید، یکبار قیچی کنید»؟ این اصطلاح معمولاً برای خیاط ها و موکت برها استفاده می شود و توصیه ای بسیار مفید است. حال آن را به نصب قاب ربط می دهیم و می گوییم «دوبار اندازه گیری کنید، یک با میخ بکوبید». بیش از یکبار با دقت و با کمک متر به اندازه گیری های لازم بپردازید و پس از اطمینان کامل به کوبیدن میخ بپردازید. این کار سبب می شود تا دیوارهای خانه بی جهت به دلیل اندازه گیری اشتباه سوراخ نشود و آسیب نبیند.

اثر هنری

نصب گروهی آثار هنری

اگر تصمیم دارید چند اثر هنری را به صورت گروهی بر دیوار نصب کنید، ابتدا تمام آن ها را روی زمین کنار هم بچینید و آنقدر آن ها را جا به جا کنید تا به چیدمانی مطلوب برسید. هم چنین می توانید تعدادی کاغذ یا مقوا را در اندازه هر یک از آثار برش داده و آن ها را به صورت آزمایشی بر دیوار نصب کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. پس از اینکه به چیدمان مطلوب خود رسیدید، کل مجموعه را به عنوان یک عنصر واحد در نظر بگیرید و با اندازه گیری طول و عرض مجموعه و پیدا کردن نقطه مرکزی آن، ارتفاع مناسب برای نصب آثار بر دیوار را محاسبه و تعیین کنید و در نهایت عکس ساختمان خود را به همه دوستانتان نشان بدهید.

نصب گروهی


برچست ها :