تزئین حیاط و باغچه

تزئین حیاط و باغچه
تا حالا برای شما پیش آمده کف حیاط یا باغچه ی شما به خاطر قدم های افراد ترک برداشته باشند یا شکسته باشند ؟ قصد ندارید در یک روزبارانی در باغچه تان قدم بزنید؟ اینجا یک سری ایده های ساده برای شما آماده کردیم که این مشکلات را حل می کند و قدم زدن در باغچه را برایتان جالب تر می کند. با ما همرا ه باشید.

ساخت یک قاب
روش هایی که در اینجا آورده شده تلاش زیادی لازم ندارند. ابتدا به یک قاب احتیاج دارید. دو روش برای تهیه ی این قاب ها وجود دارد. اول اینکه می توانید این قاب ها را از مراکز خرید یا فروشگاه های اینترنتی که این ابزار را می فروشند تهیه کنید . و اما راه دوم این است که با استفاده از خلاقیت خودتان یک قاب بسازید.

برای ساخت قاب هم از روش های زیر استفاده کنید:


می توانید از تخته های چوبی یا فوم یا یونولیت استفاده کنید ، اگراز فوم ها یا یونولیت استفاده کنید بهتراست و در این صورت می توانید طرح مورد علاقه تان را با مداد روی آن بکشید وبعدان را برش داده و در کار از آن استفاده کنید. طرح هایی که با این ابزار ایجاد می کنید باید مشبک باشند تا مواد سیمانی داخل آن ریخته شود. قدم بعدی آماده سازی سیمان هست. قاب را در مکانی که مد نظر تان هست قرار دهید و مواد سیمانی را داخل آن بریزید ، دقایقی صبر کنید و سپس قاب را به آرامی خارج کنید. و منتظر باشید تا خشک شود.

DIY-Garden-Paths-Picture-Frame

DIY-Garden-Paths-Picture-Frame

ساخت یک مسیر موزائیکی در باغچه
ساخت این مسیر موزائیکی یک  مقدار سخت تر و خسته کننده تر از روش قبلی هست  ولی بسیار لذت بخش تر و زیبا تر هست. این کار خلاقیت شما را نشون میدهد و  به شما اجازه میدهد که از تخیل و ذهنتان برای خلق یک چیز زیبا و مفید استفاده کنید.

مواد لازم :
۱- مقداری سنگ رنگی ( می تونید سنگ ها رو به رنگ دلخواهتان در بیاروید.)
۲- سیمان
۳- کاغذ و مداد
اول از همه ، باید تصمیم بگیرید که چه طرحی را دوست دارید در با غچه تان پیاده کنید. سپس آن طرح را روی کاغذ بکشید.  کشیدن این تصویر به شما در چینش سنگ ها کمک می کند  چون یک طرح کلی از کارتان را در دست دارید.ابتدا یک لایه ی نازک از سیمان را روی کف باغچه بریزید بعد با استفاده از راهنما ( تصویری که در کاغذ پیاده کردید) شروع به چیدن سنگ ها کنید. همه ی سنگ ها را یکباره نچینید مرتب کردن آنها برایتان مشکل خواهد شد ، سنگ ها را یکی یکی بچینید. بعد از اینکه کارتان تمام شد منتظر باشید تا مسیرتان خشک شود و ازآن لذت ببرید.

DIY-Garden-Paths-Mozaic

شما می توانید طرح های دیگری هم روی سیمان پیاده کرده و از آنها استفاده کنید.

DIY-Garden-Paths-Creative-Materials-2

DIY-Garden-Paths-Creative-Materials


برچست ها :